Terapia małżeńska, dla par


Małżeństwo nie zawsze jest związkiem usłanym różami. Obrazki znane z komedii romantycznych, czy nasze wyobrażenia odbiegają niekiedy od rzeczywistości. Wiele par nie jest w stanie udźwignąć takiej codzienności i z tego względu niezbędna jest dla nich terapia dla par – Gdynia i okolice mogą skorzystać ze specjalistów, którzy taką przeprowadzą.

Kto powinien skorzystać z terapii małżeńskiej? Pary, które nie radzą sobie z codziennością, ich świat zaburzyło trudne i niewytłumaczalne z ich perspektywy zdarzenie (utrata bliskiej osoby, wypadek, kłopoty finansowe), albo małżeństwa, w których pojawiły się kłamstwa, zdrada lub inne negatywne zdarzenia, wpływające na harmonię związku.

Kiedy należy sięgnąć po terapię dla par?

Pamiętajcie, że terapia dla par powinna być Waszą wspólną decyzją. Nie możecie decydować o niej za współmałżonka. Terapia będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcecie pracować nad swoim związkiem, rozwiązując dotychczasowe problemy. Warto pamiętać, że coraz więcej par decyduje się na terapię, gdyż nie radzi sobie z trudami codziennego życia. To świetny sposób na ponowne rozbudzenie małżeńskiego ciepła.

Jak możemy pomóc? Dzięki terapii poznacie na nowo siebie, ponownie odkryjecie zalety drugiej połówki, na spokojnie wyrzucicie z siebie wszystkie wątpliwości i bolączki, skierowane do małżonka. Sesje terapeutyczne pomogą zarówno odnaleźć przyjaciela w partnerze, jak i zrozumieć siebie.

Terapia dla małżeństw w trakcie rozwodu

Rozprawa rozwodowa nie zawsze kończy się rozpadem małżeństwa. Dla wielu par sprawa rozwodowa jest wyłącznie krzykiem o pomoc. Sędzia może skierować małżonków na rozprawę, w celu ratowania dobrze rokującego jeszcze związku. Uwierzcie w to, bo terapia naprawdę może pomóc!

Podczas takich terapii staramy się uratować Wasz związek. Pokazujemy jego dobre strony, staramy się wyjaśnić kwestie sporne. Pomagamy dostrzec w małżeństwie szanse, a nie zagrożenia. Na koniec wystawimy Wam profesjonalną opinię sądową, która wpłynie na późniejszą rozprawę.

Jak zacząć?

Jeżeli jesteście zdecydowani, lub na terapię skierował Was sąd – skontaktujcie się z nami. W EmpathyHouse pracuje szereg psychologów i psychoterapeutów, którzy doświadczeniem i empatią pokierują Waszą terapią. Wysłuchamy Waszych potrzeb i dobierzemy sposób terapii tak, aby skutecznie pomógł rozwiązać Wasze małżeńskie bolączki. Przyjdźcie do nas z dobrą wolą i zaczniemy pracować.

Ile trwa terapia małżeńska?

Najczęściej czas pełnej terapii to 6-12 miesięcy. Przez ten okres jesteśmy wspólnie z Wami w stanie naprawić dotychczasowe błędy. Oczywiście, czas nie jest sztywny – może być dłuższy, bądź krótszy, w zależności od sytuacji i Waszych predyspozycji czasowych. Nie działamy pod presją, jesteśmy dla Was.

Działamy na terenie całego Trójmiasta, pomagamy jednak parom z całej Polski. Bazujemy na doświadczeniu, wiedzy i empatii, którą darzymy osoby współpracujące z nami. Pamiętajcie, że zgodą jesteśmy w stanie wybudować naprawdę wiele. Do zobaczenia na terapii dla par!

Kontakt


Copyrights © 2020 All Rights Reserved