NASZ ZESPÓŁ
Patrycja Ryciak
Psycholog, seksuolog, psychotraumatolog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia
Jestem absolwentką studiów magisterskich z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych na kierunku seksuologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS. Ukończyłam szkolenie z zakresu psychotraumatologii w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku. Obecnie uczestniczę w czteroletnim szkoleniu z psychoterapii w Instytucie Poznawczym – Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.
Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi, które doświadczają obniżonego nastroju, stanów lękowych, zaburzeń psychosomatycznych, niskiego poczucia własnej wartości, problemów natury seksualnej, mierzą się z kryzysami życiowymi, trudnościami w relacjach, potrzebują zmian w swoim życiu.
Beata Miłaszewicz
Psycholog, psychoterapeuta
Jestem psychologiem i psychoterapeutką pracującą w nurcie systemowym z elementami terapii narracyjnej. Pracuję również w oparciu o Terapię Schematów.
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych z Diagnozy Psychologicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyłam kurs podstawowy i zaawansowany terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Praktykę psychoterapeutyczną prowadzę od 2016 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując na oddziałach psychiatrycznych w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie jak i w Instytucie Zdrowia Psychicznego w Gorzowie Wielkopolskim.
Specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękowymi (w tym obsesyjno-kompulsywnymi), zaburzeniami odżywiania i osobowości. Zajmuję się problemami w relacjach międzyludzkich, kryzysami emocjonalnymi i zawodowymi.
W swojej pracy kładę nacisk na mocne strony i umiejętności klienta, często nieuświadomione. Dostosowuje narzędzia i metody pracy indywidualnie. Dbam o komfort i odpowiednie tempo pracy zgodne z możliwościami oraz potrzebami danej osoby. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuję również w języku angielskim.
Aleksandra Pasternacka
Psycholog, psychoterapeutka
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą osób dorosłych. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Gdańskim o specjalności psychologii sądowej i zagrożeń społecznych oraz psychologii organizacji, zarządzania i marketingu. Obecnie jestem w trakcie certyfikacji w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w poradni psychologicznej oraz podczas praktyk w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym.
W swojej pracy najbardziej zależy mi na zaufaniu pacjenta. Wiem, że jeśli relacja między pacjentem a psychoterapeutą oparta jest na szczerości i wzajemnym zaufaniu każdy problem, z którym zwraca się pacjent, jest do wypracowania.
Dbając o standardy pracy nieustająco podnoszę swoje kwalifikacje i korzystam z superwizji.
Pracuję również w języku angielskim.
Natalia Socha
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia, socjoterapeutka, edukatorka seksualna
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyła studium socjoterapii w tej samej szkole oraz kurs edukatora seksualnego w poradni Bliżej Siebie. Absolwentka resocjalizacji na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi i młodzieżą w placówce wsparcia dziennego oraz podczas prowadzenia grup wsparcia dla pacjentów onkologicznych, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Prowadzi konsultacje indywidualne dla dorosłych i młodzieży od lat 14 oraz konsultacje dla rodzin i par.
Maja Mańkowska
Psycholog
Studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalnością psychologii klinicznej. Doświadczenie w zawodzie zdobywała podczas różnych staży i praktyk a także szkoleń w obszarze klinicznym. Podejścia do pacjenta uczyła się pracując w pracowni psychologicznej Sensoria, wykonując badania psychologiczne oraz psychotesty. W celu rozwoju kompetencji uczestniczy w stażu w Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyńskim Ośrodku Stażowo – Terapeutycznym w obszarze interwencji kryzysowej. Prowadzi konsultacje psychologiczne z osobami od 18 roku życia, które zmagają się między innymi z lękiem, stresem, żałobą, kryzysem, problemami w relacjach, obniżonym nastrojem, poczuciem osamotnienia czy obniżoną samooceną. W pracy kieruje się szacunkiem, otwartością i pełną akceptacją a także działa zgodnie z etyką zawodu psychologa.
Monika Curyło
Psychoterapeuta
Posiadam uprawnienia nadane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu do prowadzenia terapii indywidualnej oraz pracy z grupami pod superwizją. Pracuję w nurcie Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Jestem pedagogiem i coachem.
Psychologia zorientowana na proces jest dla mnie wielkim odkryciem i inspiracją. Zarówno jako skuteczna metoda psychoterapii jak i osobisty sposób przeżywania siebie i świata. W tym podejściu niezamierzone zdarzenia, które dzieją się w naszym życiu takie jak choroba, kłopoty w związku czy rodzinie, lęki, dziwne sny, uzależnienia, wypadki, synchroniczności czy konflikty wewnętrzne są źródłem informacji na temat kierunku naszego rozwoju. Nie traktujemy ich jako obce i wymagające eliminacji. Raczej otwieramy się na ich doświadczanie i czucie i w ten sposób czerpiemy mądrość i rozwiązania. Jako psychoterapeutka wspieram osoby dorosłe zmagające się m.in. z trudnościami ze zdrowiem, trudnościami w relacjach, depresją, wypaleniem zawodowym, obniżonym poczuciem własnej wartości, poczuciem zagubienia w życiu. Dodatkowo od lat towarzyszę ludziom w rozwoju w obszarze zawodowym. Wierzę, że każdy posiada wyjątkowe zasoby i talenty. Odkryte i świadomie wykorzystywane stają się mostami do zupełnie innego doświadczania nie tylko w sferze zawodowej. Posiadam wieloletnie doświadczenie w biznesie, głównie w HR w organizacjach o różnej wielkości i profilu działania. Współpracowałam z organizacjami pozarządowymi przy realizacji różnorodnych projektów m.in. wsparcia dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, aktywizacji osób bezrobotnych, integracji międzypokoleniowej, wsparcia dla kobiet w kryzysie. W ramach tej współpracy prowadziłam szkolenia, warsztaty, coaching, grupy wsparcia i grupy rozwoju. Odbyłam praktykę w Centrum Zdrowia Psychicznego w Bełchatowie.
Martyna Kęsik
Psycholog, psychoterapeuta
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w procesie kształcenia w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (od 2022 r., Szkoła Psychoterapii Crescentia, akredytowana przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej). Z wykształcenia jestem również animatorem społeczno-kulturalnym (2015) oraz andragogiem (2012). Kształciłam się na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Jestem członkiem PTTPiB.
W pracy psychoterapeutycznej korzystam głównie z narzędzi CBT, dodatkowo zaś z terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT), dialogu motywującego oraz wybranych elementów tzw. trzeciej fali nurtu poznawczo-behawioralnego. Aktywnie poszerzam swój warsztat psychoterapeuty, korzystając z dodatkowych szkoleń, kursów, konferencji. Superwizuję swoją pracę.
Pracuję głównie z osobami dorosłymi, a także z nastolatkami od 16 roku życia. Zajmuję się psychoterapią depresji, zaburzeń lękowych (fobie specyficzne, lęk napadowy, zespół lęku uogólnionego, agorafobia, lęk społeczny), zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, bezsenności, zespołu stresu pourazowego, schizofrenii; mam również doświadczenie pracy z osobami dorosłymi w spektrum autyzmu. Towarzyszę we wdrażaniu życiowych zmian, przezwyciężaniu trudności i rozwijaniu swojego potencjału.
Magdalena Wierzbicka
Psycholożka, psychotraumatolożka, psychoterapeutka
Jestem absolwentką psychologii na oraz studiów podyplomowych z psychotraumatologii na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam szkolenie terapeutyczne z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach ( I i II stopień) i Dialogu Motywującego, roczne szkolenie z Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży, a obecnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły Psychoterapii Dzieci, Młodzieży i Rodzin w podejściu integracyjnym. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w placówkach opiekuńczo- wychowawczych, ośrodku szkolno-wychowawczym, stowarzyszeniu oświatowym i szkołach podstawowych.
Pracuję z dziećmi, nastolatkami i młodymi dorosłymi będącymi w kryzysie lub borykającymi się z trudnościami, z którymi trudno im sobie samym poradzić. Pomagam w oparciu o mocne strony i zasoby, dzięki którym będą mogły przetrwać ten czas i wypracować najlepsze dla siebie rozwiązania. Daję Im narzędzia do dalszego rozwoju, żeby w przyszłości mogły świadomie dbać o swoje potrzeby i realizować cele. W swojej pracy łączę techniki Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Dialogu Motywującego i Terapii Poznawczo-Behawioralnej w sposób, który jest indywidualnie dostosowany do aktualnych możliwości i potrzeb młodych klientów. Jednocześnie prowadzę konsultację dla rodziców i opiekunów, co pozwala to na uzyskanie trwałych i skutecznych efektów procesu terapeutycznego.
Dorota Klimowicz
Psycholog, psychoterapeuta
Jestem magistrem psychologii UG, podyplomowo asesorem HR SWPS Sopot, terapeutą gestalt i certyfikowanym psychoterapeutą w nurcie schematów, CBT, EFT, CFT, TSR, TPT, specjalizuję się w psychozach, nerwicach, depresjach, zaburzeniach osobowości m.in. typu borderline, zaburzeniach odżywiania, uzależnieniach, lękach, zespole lęku uogólnionego, PTSD, fobiach w tym szkolnych, społecznych, systemowej terapii rodzin, terapii par, problemach wychowawczych i edukacyjnych. Praktykowałam w szpitalu, szkołach, przedszkolu, ośrodkach terapii uzależnień, PCPR WIK, poradniach CBT dla dzieci i młodzieży, na wyższej uczelni jako nauczyciel akademicki, w projektach unijnych jako trener i doradca zawodowy.